Merakl? ve sohbet etmeyi seven insanlar; sohbet etmek isteyen ama sohbet konusu bulamayanlar. Art?k yeni bir uygulaman?z var!

MİSYON

Günümüzün zayıf iletişimi ve zayıflayan insan ilişkilerini yeniden güçlendirmek.

Vizyon

Daha sosyal bir hayat, akıllı cihazları ve İnternet'i daha verimli kullanmaya teşvik etmek. Merakımızı ve öğrenme isteğimizi daha doğru ihtiyaçlarımız için kullanmak.

Biz Kimiz?

NeKonusalim.com;
insanların konu üzerinde düşünmesine, araştırma merakının uyandırılmasına yardımcı olarak yeni ve doğru bilgilerin elde edilmesiyle,
bireyler arasında faydalı bir iletişim ortamının oluşmasını amaçlar.

Teknolojinin gelişmesi insan ilişkilerini ters oranda etkiledi.

Gelişen teknoloji hayatımızı birçok yönden kolaylaştırdı, birkaç saatlik işlerimizi artık birkaç tıklama ve birkaç dakika içerisinde halledebiliyoruz. Teknolojini doğru kullanımı hayatımızı olumlu etkiler fakat günümüzde teknolojiyi sadece doğru zamanlar için kullanmıyoruz. 

Teknolojinin gelişmesi ile her ev neredeyse en az iki adet akıllı cihaz kullanmaya başladı, kullandıkları akıllı cihazlar ile gerektiği zaman işlerini hallettiler ama çoğunlukla sosyal medya hesaplarında zaman geçirdiler. Merak ettiklerini araştırmak yerine bir arkadaşından ya da kaynağı belli olmayan bir sosyal medya sayfasından öğrendiler. Yüz yüze sohbet etmek yerine en güncel sosyal medya hesaplarından iletişime geçtiler, duyguları belli olmadan iletişim kurdular zaman geçirdiler. Birbirimizi tanımak zor oldu, iletişim kurmak istediğimiz zaman kuramadık çünkü akıllı cihazımızı kullanamadık. Kendimizi ifade etmekte zorlandık, merakımızı yanlış şeylerde kullandık ve beynimizi kullanmayı unuttuk.

Her gün farklı konuları tartıştığımız, araştırdığımız ve beyin fırtınası yaptığımız iki kişilik bir gruptuk. Konuşacak, tartışacak o kadar konu ve gelişen olay varken tartışacak konu bulamadık. Daha sonra bir buton yardımı ile bize geçmişten şimdiki zamana kadar yaşanan tartışmaya değer konuları derledik. Rastgele gelen konular üzerinden tartışmayı planladık ve bugün buradayız. Bu sadece ikimizin arasında kalmasını istemedik, daha doğrusu bencillik yapmak istemedik.

Her gün yeni şeyler öğrenmek, kendimizi geliştirmek ve kendimizi ve düşüncelerimizi daha düzgün bir şekilde ifade etmek herkesin yararına olacaktır. Teknolojiyi olumlu kullanmak ise nesilden nesile aktarılacak en büyük güzellik olacaktır.

 

+
Aramak istediğinizi yukarıya yazmalı ve aramak için düğmeye basmalısnız.